15 listopada 2010

Debata

Dzisiaj na stronie stowarzyszenia przedsiębiorców zostały zamieszczone filmy z nagranymi debatami z udziałem wszystkich kandydatów na burmistrza.Każdy film składa się z trzech części. Link do strony http://www.pobiedziska-przedsiebiorcy.pl/ Należy wejść w zakładkę wybory samorządowe 2010

135 komentarzy:

 1. Ogladałam wywiady z kandydatami na burmistrza ,zajmuje to troche czasu ,ale warto.
  Przekonał Pan do siebie nie tylko mnie i moich bliskich , ale mam nadzieję ,że wielu mieszkanców naszej gminy .
  Pańscy kontrkandydaci wypadli blado, jeśli chodzi o merytoryczne podejscie do sprawowanego urzędu burmistrza .Brakowało mi w ich prezentacjach chęci podjęcia dialogu z mieszkancami i partnerskiego traktowania tutejszych przedziebiorców . Podał pan kilka istotnych wyników ekonomicznych ,które pokazują obraz działania naszych włodarzy w ostatnich latach. Nie wszystko wyglada tak kolorowo jak nam to przedstawiano.Nie wszyscy o tym wiedzą . Brawo . Jest Pan najlepszym kandysdatem. Nie brakuje panu odwagi nazywać rzeczy po imieniu.Posiada pan odpowiednią wiedzę na tematy bardzo istotne w obecnych czasach -marketing ,logistyka czy PR. Gratuluje zdecydowania i nowego spojżenia na przyszłośc naszego miasta i realnej oceny kierunków rozwoju gminy.
  Ma pan nasze głosy.

  Proszę o ponowne przedstawienie kandydatów i ich programów .

  Mieszkanka Pobiedzisk.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgodzę się z Panią która pisze powyżej.
  Naprawdę warto się poświęcić i przeznaczyć te 30 minut, mi również Pan Maciej otwarł oczy na niektóre fakty!

  Wychodzi na to że z unii to my prawie nic nie pozyskaliśmy!!! I przez cały czas wpychany był nam ten chłam poprzez biuletyn a prawdziwe fakty zasłaniane jakimiś nic nie dającymi nagrodami.
  Mam nadzieję że ludzie przejżycie na oczy tak jak i ja!

  Panie Macieju, zrobię wszystko żeby przekonać całą moją rodzinę do oddania głosu na Pana !


  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Trener nie umówie mówić. Jak pan może uczyć jeśli samemu nie umie pan mówić? Coś nie gra w tych pana opowieściach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie dziwię się,że Pana zwolennicy wychwalają Pański wywiad pod niebiosa,ale muszę przyznać uczciwie,że najlepiej wypadł jednak Pan Wojdanowicz (widać,że temu człowiekowi zależy na gminie),a niestety mam wrażenie,że Pan Sytek chce sie WYPROMOWAĆ-a to nie jest dobre dla nas wszystkich!!!!!
  pozdrawiam obserwator

  OdpowiedzUsuń
 5. Wazne co powiedzial, a mnie to przekonało

  OdpowiedzUsuń
 6. Po pierwsze: kampania wyborcza jest prowadzona po to, aby wypromować kandydatów i jest to normalne działanie w dojrzałych demokracjach. Po drugie: jest duża szansa, że osoba, która potrafi w pozytywnym sensie tego słowa promować siebie, dobrze wypromuje na zewnątrz również gminę, w której będzie burmistrzem. A o to właśnie chodzi we współczesnym świecie i jest to wręcz niezbędne do dalszego rozwoju naszej gminy. Tak więc argumentacja "Obserwatora" nie ma żadnego sensu :-) i nie wnosi nic nowego do debaty.
  Pan Wojdanowicz wypadł tak sobie, zapewne ma duże zasługi dla rozwoju Pobiedzisk i ładnie potrafi o tym mówić, z pewnością może jeszcze wiele dla gminy zrobić, ale ma niestety dużą zadrę w swoim życiorysie związaną z działalnością w administracji publicznej, która w ujęciu moralnym i etycznym dyskwalifikuje go w oczach wielu osób.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czyli wychodzi na to że, nieważne ile dobrego Wojdanowicz zrobił i ile jeszcze mógłby zrobić, tylko że ma zadrę. Boże ja sie wstydzę że jestem polakiem, bo tutaj tylko pielęgnujemy martyrologię i pamiętliwość. Każdy popełnia błędy i może za to co zrobił dla gminy należałoby to w końcu wybaczyć, ale nie, lepiej wziąć partyjniaka z partii która pozoruje działania i on na peeeewno nam wszystkim zrobi dobrze, tylko nie powiem w którym miejscu...

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepiej zdecydowanie wypada Pan Wojdanowicz. Obecny Pan burmistrz na tyle na ile go stać, a Pan Sytek, strasznie zdenerwowany. Jak na trenera biznesu strasznie dziwne.
  PowodzeniayyyyyyPanieyyyyyyyyMaciejuyyyyyy.

  OdpowiedzUsuń
 9. To proszę sobie ten pierwszy filmik włączyć od 2 minuty i będzie Pan zadowolony

  OdpowiedzUsuń
 10. A najlepiej od razu drugi i trzeci filmik, bo tam najwięcej konkretów, które przekonują ludzi i pokazują, że sensowny wybór dla rozwoju naszej gminy jest tylko jeden :-).

  OdpowiedzUsuń
 11. Miałem głosować na pana Sytka, ale jak zabaczyłem ten stres w chwili udzielania wywiadu to zmieniam zdanie. Burmistrz tak zdenerwowany to być nie może.

  OdpowiedzUsuń
 12. Proszę nie wciskać ludziom, że chciał Pan głosować na Pana Sytka. Pana komentarz z daleka pachnie wpisem sztabowca. Aż tak ciemny lud to w tej gminie nie jest, chociaż niektórym bardzo by się to marzyło.
  Wszyscy, którzy oglądali wywiady wiedzą, że pan Sytek był trochę zdenerwowany w pierwszych 2-3 minutach, a potem poszedł jak burza. Nasz obecny burmistrz na zebraniach z mieszkańcami często jest bardziej niż zdenerwowany i jakoś to Panu nie przeszkadza. A w wystąpieniach publicznych to radzi sobie ciut lepiej dopiero od pewnego czasu - może w końcu ktoś go porządnie przeszkolił.

  OdpowiedzUsuń
 13. Widzę,że Pan też jest bardzo stronniczy. Jednak uważam,że nie warto krytykować jednego,drugiego czy trzeciego. Każdy moim zdaniem wypadł ok,u każdego na początku widać trochę nerwów.I uważam,że każdy na tym forum także wie,na kogo głosować. Dlatego nie ma chyba sensu obrażać żadnego z kandydatów.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja niestety nie rozumiem dlaczego Pan Sytek tak naciąga fakty. Skoro gdzieś na górze uznali, że gmina Pobiedziska zajęła 3 miejsce w Wlkp. i wliczyli w sumę dotacji z UE pieniądze na kanalizacje obszaru Puszczy Zielonki, to dlaczego wciskać ludziom, że ich nie powinno się liczyć? Że prawie nic gmina nie pozyskała, a widać,że tak nie jest.One są pozyskane czy się to Panu podoba czy nie i będą wykorzystywane przez Pana bądź innego burmistrza, ale pozyskane już są skoro "wyskakują jak urzędnik wklepie w komputer gmina Pobiedziska". Czy gminy Murowana Goślina i Czerwonak były liczone bez tych pieniędzy?? nie.
  Najpierw proponował bym zostać radnym i zapoznać sie z działaniem nie których rzeczy... bo tak to każdy potrafi, powiedzieć coś co nie jest poparte faktami.

  Widzę, że skoro nie udało się w Mieleszynie zostać wójtem to tutaj próbuje Pan spełnić swoje aspiracje polityczne. Tylko czemu poprzez powielanie plotek i kłamstw.

  OdpowiedzUsuń
 15. Oglądając wystąpienia kandydatów, zauważyłam jedno. Nasz obecny burmistrz ma na wszystko pieniądze, tylko biedny nie może ich uruchomić, bo zawsze ktoś mu w tym przeszkadza. Nasi urzędnicy pracują wspaniale, tylko inni, z urzędów spoza gminy, tworzą zatory i dlatego my mieszkańcy czekamy za długo na decyzje. Wstyd!!!!! Jak można w debacie przedwyborczej powiedzieć, że możemy krytykować biuletyn, czy działanie władz, nikt nam tego nie zabrania, wystarczy, że sobie wydamy gazetę i....
  Dość tego, ludzie nie głosujmy na Pana Podsadę, bo przez następne 4 lata będzie groomadził fundusze, ale niczego nie wybuduje, ani nie zrobi. Nie wysłucha słów budującej krytyki,bo nie wie, że takowa istnieje. Na krytyczne słowa mieszkańców będzie się jedynie oburzał, ale refleksji nie będzie.

  Ja mówię obecnej władzy stanowcze NIE!!!!!!!!!

  Zbulwersowana postawą obecnego burmistrza, mieszkanka gminy

  OdpowiedzUsuń
 16. Pani zbulwersowana,widzę,że pojęcie KPA jest Pani mało znane. Postępowania administracyjne nie zależy tylko od Urzędu Gminy. A pieniądze na inwestycje są-wystarczy spojrzeć w budżet. A inwestycje także wymagają czasu i rozważności. Jako mieszkaniec Biskupic rozumiem,że najpierw musi powstać kanalizacja,dopiero potem droga.I wiem,że w najbliższym czasie powstanie,bo środki na ten cel są.

  OdpowiedzUsuń
 17. Droga Pani zbulwersowana,
  Ja też tak myślałem dopóki nie pojechałem na otwarcie hali. Tak zbierali aż nazbierali..na największą inwestycję w gminie. Mam wrażenie, że widzi Pan tylko 2 barwy - czarna i białą. Nie można zupełnie przekreślać człowieka tak jak Pan to robi. Mimo, iż nie jestem zwolennikiem Pana Sytka to także dostrzegam u niego pewne zalety. Niestety widzę, że dużo osób emocjonuje się wyborami i widzi swojego ukochanego kandydata jako jedynego, złotego rycerza w lśniącej zbroi, który wybawi gminę i dwóch pospolitych i nędznych głupców, którzy nic nie potrafią i chcą tylko brać pieniądze. Drodzy Państwo, trochę więcej obiektywizmu. Nasz burmistrz ma wady jak każdy poprzedni i następny. Myślę, że zdaje sobie z tego sprawę. Mniej emocji i więcej szacunku dla ludzi:) Po wyborach spotkamy się na ulicy, targu, w sklepie i będziemy musieli spojrzeć sobie w oczy. Jak będziemy mogli to zrobić gdy teraz tylko i wyłącznie opluwamy się? Pozdrawiam wszystkich

  OdpowiedzUsuń
 18. Drogi Panie,
  Sam obecny burmistrz powiedział, że załatwianie spraw w urzędzie trwa zbyt długo, ale winni i opieszali nie są nasi urzędnicy, tylko ci spoza gminy. Zatem nie chodzi o KPA.
  W żadnym słowie wypowiedzi Pana Podsady nie usłyszałam przysłowieowego "uderzenia się w pierś" wręcz przeciwnie. Zatem nie chcę takiego rozwoju gminy, jaki prezentuje obecny burmistrz.

  To jest moje zdanie i mam do tego prawo, żeby je wypowiedzieć, co czynię.

  Ps. Świadomie, złośliwie dodam, że czynię to nie w biuletynie, ale na stronie, którą stworzył ktoś spoza obecnej władzy. Ci ostatni nie dają nam możliwości wypowiedzenia własnego zdania, bo wcale ich ono nie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 19. Według mnie warto zabezpieczyć środki kiedy tylko jest to możliwe. Lepiej mieć odłożone pieniądze, ale je mieć. Inwestycja nie zając, droga też. Czy zbudują ją teraz czy za rok... dla mnie to obojętne. Tyle lat jeżdżę po dziurach jako mieszkaniec letniska, że tak krótki czas mnie nie zbawi. Ważne że są już pieniądze i w niedalekiej przyszłości będziemy mieli kanalizację i chodniki. Lepiej poczekać kilka miesięcy niż realizować przetargi na siłę w rekordowym tempie.

  OdpowiedzUsuń
 20. Chyba nie oglądała Pani całego wywiadu,Burmistrz powiedział,że jest świadomy,że sprawy w dziale planowania przestrzennego trwają czasami za długo,jednak,nie jest to tylko i wyłącznie wina urzędu. I powiedział jasno,że dział ten wymaga poprawy. Tak więc szanowna Pani,proszę o obiektywizm. Jedno forum już w Pobiedziskach powstało,gdzie krytyka była niemiłosierna. Tak więc proszę w tej kwestii także o obiektywizm. Nie wiem także czy pani wie,ale od tego jest urząd,żeby załatwiać pewne sprawy,a nie internet,gdzie byłaby pewnie tylko krytyka taka,jak na tym blogu. Aż boję się jak miałyby wyglądać natychmiastowe decyzje Pana Sytka(program wyborczy). W postępowaniu administracyjnym za natychmiastowe decyzję czasem można słono zapłacić. Dlatego proszę o rozsądne podejście do tematu.

  OdpowiedzUsuń
 21. http://www.youtube.com/watch?v=3SIMd5hyFNY

  myślę, że to leszy hit niż wywiad z Panem Sytkiem. Jaka kampania takie zarządzanie. Dziadowska kampania - dziadowskie zarządzanie. Pan Maciej mnie przeraża.

  OdpowiedzUsuń
 22. O kolejny sztabowiec! Czyli dobrze chodziły po gminie słuchy, że ktoś odwiedził wójta Mieleszyna, żeby szukać haków na kontrkandydata. Kto to mógł być? I dlaczego nic ciekawego i wstrząsającego nie znalazł? Zostawmy to inteligencji mieszkańców gminy - wiele osób, nawet tych młodszych, jeszcze pamięta takie metody.

  Co do pieniędzy unijnych, to nikt nie podważa rankingów ani naszego w nim miejsca, nie powiela żadnych plotek i kłamstw.
  Fakty są takie:
  Jeżeli chodzi o ranking wartości dofinansowania z Unii Europejskiej z II perspektywy (do marca 2009 r.) - jesteśmy w nim na 55 miejscu, Murowana Goślina na 13-tym. Istnieją jeszcze dwa inne zestawienia - wykorzystanych środków z UE w okresie 2004 do I kw. 2010 r. z Dziennika Gazety Prawnej (z dn. 10.11.2010) i tutaj nas już nie ma, a np. Murowana Goślina jest na wysokim 28 miejscu oraz ranking Rzeczpospolitej z dn. 4.11.2010 "Wielkopolska jakość projektów", pokazujący wykorzystanie środków w Wielkopolsce w 2009 r. i tam na 30 wielkopolskich gmin znowu nikt o nas nie słyszał, a Murowana Goślina, Tarnowo Podgórne i Dopiewo są na trzech pierwszych miejscach. Czyli Murowana Goślina pozyskała znacznie więcej środków niż tylko na projekt "Puszcza Zielonka" i dlatego tak mocno się rozwija. Poza tym kolejny fakt: liderem w projekcie skanalizowania gmin nie są nasze władze, ale burmistrz gminy Murowana Goślina i to on jest głównym autorem tego sukcesu (niedowiarkom polecam dzisiejszy Głos Wlkp., w którym jest także na str. 11 artykuł o problemach mieszkańców Bugaja pt. "Ktoś tu mocno ściemniał". Super, że coś o nas, gorzej że znowu w złym świetle. Mieszkańcy poprosili dziennikarzy o pomoc w rozwiązaniu problemu oświetlenia, bo władze gminne zadziałały w sposób daleki od hasła "służba publiczna". Kto nie ma gazety, niech zapyta przy okazji sąsiadów z Bugaja).
  I to są fakty Drodzy Państwo, w przeciwieństwie do plotek i pomówień opowiadanych o kontrkandydatach.

  A na koniec wyjaśnienie, tak żeby rozwiać opowieść, która ostatnio "chodzi" po gminie - partie polityczne nie finansują kampanii w wyborach samorządowych swoim kandydatom, szczególnie w przysłowiowych "Pcimiach Dolnych". Jeśli chcesz startować, to sam (z pieniędzy własnych oraz ewentualnie tych zebranych przez swój sztab w trakcie kampanii na funduszu wyborczym) musisz sfinansować swoją kampanię - druk ulotek, plakatów, billboardów itp.

  OdpowiedzUsuń
 23. Szanowny Panie,
  Staram się być obiektywna. Kiedy zamieszkałam w tej gminie, zdawałam sobie sprawę, że na wszystko potrzeba czasu i pieniędzy, że są procedury i... Niestety mijają lata i już nie wystarcza mi powiedzenie, że nadal (po 10 latach) trzeba być cierpliwym. Hala jest super ale to za mało, jak na czasy dynamicznego rozwoju gmin, innych, niestety nie naszej.

  Jeśli chodzi o szacunek, to nie było moją intencją żeby kogokolwiek obrazić, a jedynie wyrazić bardzo krytyczny głos. Jeśli tak to zostało odebrane, to nic więcej nie mogę uczynić, jak tylko przeprosić. Myślę jednak, że nam wyborcom i mieszkańcom tej gminy również należy się szacunek obecnego i przyszłego burmistrza. Niestety słuchając wypowiedzi Pana Podsady o możliwości wypowiedzenia się w biuletynie, czy w jakiejkolwiek innej formie, usłyszałam słowa: "to znaczy, gdyby ktoś chciał, nie ma najmniejszego problemu, może sobie założyć gazetę i krytykować biuletyn". Dalej było, że organizacje pozarządowe mogą sobie założyć forum i tam krytykować.
  Dla mnie, to właśnie ta wypowiedź jest okazaniem braku szacunku mieszkańcom tej gminy.

  Nie uważam również, że pozostali kandydaci są najwspanialsi, ale są o niebo lepsi. Uważam więcej, że gorzej już być nie może, więc trzeba dać szansę tym lepszym.

  OdpowiedzUsuń
 24. Nie dziadowska kampania.
  Ten clip zrobili młodzi mieszkańcy tej gminy i z tego co mi wiadomo, Pan Maciej w tym nie uczestniczył. Zatem walcząc o zwycięstwo swojego ulubieńca, pomyślmy, czy przy okazji nie zabijamy zapału młodzieży. Młodzi Mieszkańcy Gminy, ja Wam gratuluję pomysłu, zapału oraz tego, że Wam się chce i myślicie o przyszłości swojej gminy.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ktoś tutaj mówi o jakiś sztabowcach. Sztabowcy właśnie chyba są powyżej.

  OdpowiedzUsuń
 26. Co do "hitu" z youtube, to od razu widać, że nie ma Pan bladego pojęcia o historii jego powstania. Nie jest to część oficjalnej kampanii pana Sytka, tylko inicjatywa kilku młodych ludzi z Pobiedzisk, którzy w ten sposób chcą wziąć udział w dyskursie politycznym i wyrazić swoje zdanie. Gdyby ci sami ludzie chcieli tworzyć takie rzeczy o obecnym burmistrzu, nie musielibyśmy się spotykać na tym blogu i dyskutować, bo podobnie jak w wielu małych gminach w Polsce nie byłoby w naszej gminie kontrkandydatów z szansami na zwycięstwo. I proszę się nie wyśmiewać z młodych ludzi, dobrze że coś im się chce w ogóle robić. To tylko potwierdza, że w tej gminie jest duży potencjał ludzki, tylko ciągle kompletnie niewykorzystany.

  OdpowiedzUsuń
 27. No i niestety Pan się pomylił, przynajmniej w moim przypadku (post z rankingami). Nie jestem niczyim sztabowcem, a tylko oczytanym, samodzielnie myślącym mieszkańcem naszej gminy, który dodatkowo ma duże doświadczeniem zawodowe i dzięki temu potrafi wyciągać i analizować fakty - także z perspektywy trochę dalszej niż centrum Pobiedzisk. I bardzo bawią mnie metody stosowane na tym forum, dlatego zabieram głos. Pozdrawiam serdecznie wszystkich sztabowców :).

  OdpowiedzUsuń
 28. I tutaj się Pan jeszcze bardziej ujawnił:)również pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 29. I znowu Pan się myli. Zapraszam w przyszłym tygodniu na kawę i rozmowę o naszej gminie. Proszę podać do siebie maila, to się umowimy. Niesztabowiec :)

  OdpowiedzUsuń
 30. "Hit" młodych to element kampanii.Proszę ludziom nie wciskać ciemnoty, bo zaczyna to być żałosne.

  OdpowiedzUsuń
 31. A skąd Pan to wie? Rozmawiał Pan z tymi młodymi ludźmi?

  OdpowiedzUsuń
 32. Czy myśli Pan, że mamy na głowie czapki z dzwonkami? Ta piosenka to element kampanii taki sam jak goździki i ten blog. Ludzie myślą. Ten element jest beznadziejny i został wyśmiany przez większość ludzi a teraz papugi Pana S. chcą to odkręcić. Ta piosenka to kolejna wtopa człowieka, który tak dobrze potrafi promować i zarządzać. Właśnie dlatego w ogóle mnie nie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń
 33. Pana nie przekonuje, a mnie za to bardzo. Im więcej pomysłów na kampanię, tym większa szansa na kreatywność w zarządzaniu gminą. I bardzo Pana proszę, żeby Pan nie obrażał osób, które się tutaj wypowiadają, bo nie zawsze są z ekipy Pana Sytka.

  Niepapuga ale głosująca na Pana Sytka

  OdpowiedzUsuń
 34. Większość ludzi jest zbyt leniwa żeby zainteresować się pewnymi faktami znają tylko tą prawde która jest w biuletynie i tą którą usłyszeli od sąsiada. Jeśli ktoś sam przeanalizuje sprawe i troszke poczyta może zobaczyć, że jest inaczej. Napisz może w ten sposób biuletyn nie kłamie tylko nie podaje całej prawdy. Więc Ci którzy ciągle myślą, że jesteśmy taką super gminą w zbieraniu dotacji niech zaczną troszke szperać a zobaczą że wiekszośc to przedsiębiorcy i rolnicy pozyskali a burmistrz w biuletynie nie rozbija tego tylko wszystko wkłada do jednego worka i wtedy wychodzi ekstra kwota! Czyli chwalimy się na całego...

  OdpowiedzUsuń
 35. A to zrobiło się samo czy może krasnoludki ?

  Wodociągi : Uzarzewo - Huby, Kołata, Bugaj, Góra, Kocanowo, Gorzkie Pole, Wronczyn-Wronczynek, Borowo Młyn – Gorzkie Pole, Stęszewko (Borowikowa, Podgrzybkowa, Grzybowa, Wrzosowa i Wiejska). Pobiedziska (rejon Poznańskiej, Słonecznikowej i Chabrowej, Rzeczna, Okrężna, Rolna, Kiszkowska; Oświetlenie uliczne: Biskupice (Główna), Pobiedziska ( Konwaliowa – Brzozowa, Poznańska – Boczna), Kapalica (Aleja Ptasia), Bugaj (Sosnowa, Bukowa); Termomodernizacja: przedszkola, urzędu, Ośrodka Kultury, szkół w: Pobiedziskach, Wronczynie, Letnisku, Węglewie, Pomarzanowicach, harcówki w Stęszewku, świetlicy w Węglewie; Rozbudowa szkoły i przedszkola w Biskupicach; Modernizacja sal gimnastycznych we Wronczynie i w Pobiedziskach; Nowe ulice: od Dworcowej do Tysiąclecia, Nowa, Na stoku, Słoneczna, Kostrzyńska, Brzozowa, Wierzbowa, Klasztorna, Półwiejska, Główna, dojście do hali tenisowej; Chodniki: Pobiedziska ( Kwiatowa, Kostrzyńska, Wojska Polskiego), Borowo – Młyn, Jerzykowo ( Wronczyńska); Nowe drogi: Wronczyn –Krześlice, w Kocanowie, Złotniczkach, Kociałkowej Górce, Place zabaw: w Pobiedziskach, Kocanowie, Biskupicach, Jerzykowie, Pomarzanowicach, Weglewie; Boiska w Biskupicach, i „ Orlik” w Pobiedziskach; Kanalizacja deszczowa Graniczna w Biskupicach, Czerniejewska w Pobiedziskach; Kanalizacja sanitarna na Poznańskiej, Kostrzyńskiej, Czerniejewskiej, Klasztornej, Półwiejskiej, Słonecznej; Budynek mieszkalno – socjalnego „Borówko” i fontanna w Pobiedziskach,

  OdpowiedzUsuń
 36. + Hala Sportowa:)

  Fakty są nieważne...ważne są obietnice:)
  A ciężko ich spełnić nie będzie skoro, część już jest zaplanowana. ktoś tu już napisał jak wygląda sprawa poczty w Biskupicach... ale lepiej ściemniać, że my to zrobimy. U mnie radni Pana Sytka tak krytykowali powstałą halę sportową, że chyba będą ja burzyć i budować gdzie indziej. Łatwo krytykować, ciężej coś sensownego przedstawić...

  OdpowiedzUsuń
 37. z tą fontanną to rzeczywiście..bomba..a czy ktoś z Państwa pomyślał ilu biednym ludziom z gminy można by było pomóc?ile głodnych dzieci w szkole nakarmić? pozdrawiam czytelników biuletynu i życzę Państwu przemyślanych i trafnych wyborów w najbliższą niedzielę

  OdpowiedzUsuń
 38. wyciągnij jeszcze chorych, starców i sierotkę Marysię, tanie chwyty - żenada

  OdpowiedzUsuń
 39. Ta mądrala co mówi, że to miejsce Pobiedzisk to nieprawda to niech wejdzie na stronę gazety prawnej. Tam pisze, że ranking robiła firma PricewaterhouseCoopers (globalna firma świadcząca usługi audytorskie i doradcze, powstała w 1998 w wyniku połączenia Price Waterhouse oraz Coopers & Lybrand. Zatrudnia ponad 163 tys. osób w 151 krajach). W Polsce zatrudnia ponad 1000 osób) w oparciu o dane z ministerstwa rozwoju regionalnego. A tak poza tym jak się coś pisze to trzeba sprawdzić, w którymś biuletynie pisali, że jest to również zasługa przedsiębiorców i rolników, w ostatnim piszą na s. 3 że to wielki sukces mieszkańców i władz. Ślepy jesteś, czy zaślepiony nienawiścią . Podsady możesz nie kochać, ale ciesz się, że Pobiedziska są na 55 miejscu w kraju, a nie szukaj dziury w całym.

  OdpowiedzUsuń
 40. Myślę, że w tej całej dyskusji o gminie nie chodzi tylko o to, co zostało, a co nie zostało zrobione. Chociaż oczywiście są to także bardzo ważne sprawy dla nas mieszkańców. To o co coraz więcej osób ma do Państwa pretensje (bo rozumiem, ze zwykły mieszkaniec nie potrafiłby wymienić tych wszystkich inwestycji i post napisał ktoś z samorządu), to styl sprawowania władzy. Niesłuchanie ludzi, lekceważący do nich stosunek, zamknięcie się na krytykę, szczególnie konstruktywną (już chyba ktoś o tym tutaj pisał). Traktowanie wszystkich mieszkańców, którzy mają inne zdanie lub czegoś się domagają jak wrogów. Osobiście uczestniczyłam w kilku spotkaniach samorządu z mieszkańcami w ostatnich 5 latach i niestety dobrze wiem, o czym piszę. Miałam również obok bardzo pozytywnych (głównie panie od spraw meldunkowych), kilka negatywnych doświadczeń z Urzędem Miasta (zagubiony wniosek o regon, który nigdy by do mnie nie dotarł, niemiła i niekompetentna osoba od podatków). Takich historii w ostatnich latach słyszałam od wielu sąsiadów dalszych i bliższych. 2 lata temu uczestniczyłam nawet przypadkiem w sesji Rady Miasta i byłam zszokowana poziomem prowadzonych tam rozmów i sposobem rozwiązywania sporów. W ostatnich latach bardzo dużo się w tej gminie zmieniło, mamy wielu nowych mieszkańców i mam wrażenie, że ten fakt nie wpłynął na nasze obecne władze. A jeśli tak, to niestety mam sygnały, że tylko negatywnie (jedna z sąsiadek była na spotkaniu, na którym powiedziano, że ludzie tyle lat tutaj mieszkają, a przyjechali ci nowi i wszystko im się nie podoba). I niestety jeden jedyny pan Antkowiak, który z tego co sama widziałam ma podejście do ludzi i potrafi znaleźć się w obliczu konfliktu i krytyki, tego problemu na dłuższą metę nie załatwi. I chyba tutaj należy szukać przyczynku do faktu, że ludzie chcą popierać innych kandydatów i szukają innej wizji rozwoju gminy czy innego podejścia do mieszkańców.
  Być może gdybyście Państwo zrozumieli to parę lat temu, kiedy nastąpił przypływ ludzi np. z Poznania, dzisiaj nie byłoby tego blogu i całej tej gorącej kampanii wyborczej.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 41. Ale Pan użył beznadziejnego argumentu. Tymi potrzebującymi chce Pan zagrać ludziom na emocjach i sumieniu? Od pomagania biednym jest pomoc społeczna i inne organizacje. Pana argument był w stylu: po co robić Jarmark Piastowski czy Dni Pobiedzisk(jak kto woli) jeśli można oddać pieniądze biednym. Ludzie płacą podatki i chcą, żeby na ulicach, a szczególnie na rynku wyglądało ciekawie i przyzwoicie, chcą mieć w zamian jakąś rozrywkę, umilenie codziennej szarości. Stara fontanna straszyła. Niech Pan nie próbuje nabierać ludzi na osoby potrzebujące. Zaraz napisze Pan jeszcze o głodzie w Afryce i pokrzywdzonych podczas kataklizmów. Jasne ze potrzebującym trzeba pomagać, ale są ludzie i organizacje, które się tym zajmują. Są pieniądze na potrzebujących i są zupełnie inne na fontannę.

  OdpowiedzUsuń
 42. Jarmark Piastowski był kiedyś świetną promocją Pobiedzisk..kiedyś..obecnie wszyscy wiemy jak żenująco to wygląda..chyba nawet dożynki były lepiej zorganizowane, no ale cóż to już kiełbasa wyborcza..być może nowa fontanna była potrzebna tego nie neguję, ale nie stać nas na takie wydatki jak ta fontanna, chciałbym żeby nasze władze rozsądniej wydawały pieniądze, także i z moich podatków..a co do działania pomocy społecznej to już zupełnie inna historia i tu wypowiedzieć musieliby się Ci którzy z niej korzystają..taki argument został przeze mnie użyty celowo, żeby dał Państwu do myślenia..Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 43. Wracając do rankingu - zauważyłam, że ani pan Sytek czy Wojdanowicz ani nikt z komentujących na obu blogach nie zaprzeczają, że nasza gmina jest 55 w tym rankingu i wszyscy się z tego bardzo cieszą. Ale już tutaj zostało wyjaśnione, o co chodzi z tymi rankingami i jaka jest różnica m-dzy tym, w którym jesteśmy i pozostałymi, w których nas nie ma. A fakty są takie, ze w rankingu wykorzystania środków w latach 2004-2010 z DGP się nie znaleźliśmy, w tym drugim z Rzepy też nie. A najlepsze gminy w tym okresie potrafiły zdobyć i co ważniejsze wydać nawet od 10 do nawet 17 tys. zł na mieszkańca, a najsłabsze w tym rankingu niewiele ponad 2 tys. na głowę. W tabeli ujęto łącznie 80 gmin z całej Polski. Czyli w tym okresie wypadliśmy bardzo słabo, co może oznaczać, że zaczęto się tematem środków unijnych interesować u nas później niż w innych gminach.
  I jeszcze dla zainteresowanych liczby z rankingu z 55 miejscem Pobiedzisk:
  - wartość dofinansowania 103 112,2 tys. zł, 82 projekty,w tym:
  a/ 24145,4 tys zł środki z Programu Innowacyjna Gospodarka (i tutaj są chyba z tego co wiem o tym programie w większości projekty przedsiębiorców),
  b/ 1271 tys. zł program Kapitał Ludzki,
  c/ 8951,7 tys. zł to chyba Regionalny Program Operacyjny,
  d/ 59068,1 tys. zł to bodajże program Infrastruktura i Środowisko i tutaj mamy chyba projekt kanalizacji,
  e/ 9676,1 tys. zł to Program rewitalizacji obszarów wiejskich, z którego miały być dofinansowane np. place zabaw dla dzieci.
  Tak się zdarzyło, ze brałam udział w konsultacjach społecznych (bo teoretycznie projekt miał zostać stworzony przez mieszkańców)odnośnie ostatniego programu i spuszczę zasłonę milczenia na to jak to wyglądało np. w Jerzykowie, bo na szczęście mamy efekt chociaż w 1/4 czy 1/5.

  OdpowiedzUsuń
 44. Mi osobiście podobały się jarmarki piastowskie w ostatnich latach. Myslovitz, Perfect... klasyka. Niech Pan nie narzeka, bo gada Pan jak opętany. Fontanna jest ładniejsza niż poprzednia. Gminę chyba stać na tak małą fontannę przy takim budżecie. Dla mnie nie ma się tutaj do czego przyczepiać. O pomocy społecznej nie wypowiadam się, bo nie korzystam z niej.

  OdpowiedzUsuń
 45. W aktach bezradności przeczytałem, że kampania jest skromniejsza niż konkurencji.
  Porównajmy liczba plakatów podobna. Liczba ulotek: p. Podsada dwa rzuty wysłanych kartek A3, p. Sytek dwa rzuty doniesionych kartek A4, p. Wojdanowicz jedna ulotka A3. Gazeta tylko p. Podsada. Strony internetowe wszyscy kandydaci.
  W jednym względzie jest na pewno uboższa kandydaci na radnych i p. Sytek odwiedzają osobiście wyborców.
  Panowie Sytek i Wojdanowicz posiadają blogi na których istnieje ożywiona wymiana myśli i poglądów. Ciekawy jestem co by się działo na takim blogu p. Podsady.
  Takie porównanie pokazuje, że kampanie są chyba podobne. Muszą takie być gdyż ordynacja wyborcza ustanawia limity wydatków kandydatów wszelkich stopni. O tym p. Podsada powinien wiedzieć, prawda?

  OdpowiedzUsuń
 46. Szkoda tej dyskusji --pan Podsada wie lepiej !
  Liczy sie tylko jego propaganda!!
  Prawo , moralność, prawda, rzetelność to nie istnieje , liczy sie tylko przekaz do ludzi którzy i tak to kupią -mtodyka z lat 50.
  Płakać sie chce!
  ""PODŁOŚĆ LUDZKA NIE ZNA GRANIC""

  OdpowiedzUsuń
 47. Jakiś sztabowiec napisał, że „Według mnie warto zabezpieczyć środki kiedy tylko jest to możliwe. Lepiej mieć odłożone pieniądze, ale je mieć. Inwestycja nie zając, droga też.” Popatrz jak zwiększa się zadłużenie gminy. Nie będę przytaczał liczb by nikogo nie zanudzić. To można sprawdzić i sztabowcy burmistrza sie tym pochwalą. Nie ulegajmy mitom o odłożonych pieniądzach. Pomyślmy o odłożeniu własnych na „wspomożenie” kanalizacji. Ile to zalezy od rzadzacych.

  OdpowiedzUsuń
 48. Czytając Pana wypowiedzi stwierdzam,że jest Pan sztabowcem do kwadratu:)

  OdpowiedzUsuń
 49. Teledysk Gminersów może się komuś podobać, a komuś nie. Ale dzięki niemu napisali o Pobiedziskach w dzisiejszym Głosie Wlkp. i o panu Sytku przeczytał Poznań i cała Wielkopolska. A o to chyba chodzi - pozytywna promocja dla gminy i kandydata i to jak przypuszczam bez wydawania wielkich środków na marketing i promocję. Brawo Gminersi! Tylko tak dalej! Może to początek nowego zespołu :-).

  A na stronie internetowej Głosu zamieścili im nawet cały teledysk:
  http://www.gloswielkopolski.pl/aktualnosci/333332,pobiedziska-kandydat-na-burmistrza-promuje-sie-popowym,id,t.html.
  Polecam, wpada w ucho.

  OdpowiedzUsuń
 50. Godzina z minutami na „ciętą” ripostę. Brawo! A na poważnie to klasycznie - 0 (zero) merytoryczności. Nie jestem sztabowcem, lecz sympatykiem. Zatem zapewne: Do zobaczenia.

  OdpowiedzUsuń
 51. jaka żenada,naprawde tanio się Pan sprzedaje. Owszem połowa Poznania przeczyta o P.Sytku i druga połowa boki zrywa ogladając ten śmieszny teledysk. Z czym do ludzi? Olaboga!!

  OdpowiedzUsuń
 52. Fikcyjny wywiad z obecnym Burmistrzem Miasta i gminy Pobiedziska.
  (czy ta fikcja jest daleka od prawdy oceńcie Państwo sami)

  - Panie Burmistrzu, mamy rok 2003. Jaki jest w tym roku Pana największy sukces?
  - Proszę Pana, uzyskaliśmy środki w ramach projektu „Puszcza Zielonka”. To ogromne unijne dofinansowanie. Jedne z największych w Polsce.
  - Panie Burmistrzu, mamy rok 2004. Jaki jest w tym roku Pana największy sukces?
  - Proszę Pana, uzyskaliśmy środki w ramach projektu „Puszcza Zielonka”. To bardzo duże, wręcz ogromne dofinansowanie na skanalizowanie naszej gminy. Jak tylko zostanie to zrealizowane to będą drogi. Środki już na to są!
  - Panie Burmistrzu, a z czego jest Pan dumny w roku 2005?
  - Proszę Pana, przede wszystkim z mojego zastępcy, choć oczywiście należy zdecydowanie powiedzieć o projekcie „Puszcza Zielonka”. Rzadko kto w Polsce otrzymał takie dofinansowanie…. Jak tylko zostanie to zrealizowane to będą drogi. Środki już na to są!
  - Proszę Pana. Rok 2006. Pana największy sukces to…
  - Oczywiście nie z naszej winy projekt „Puszcza Zielonka” się trochę wlecze, ale jest już na ukończeniu, a to ogromne przedsięwzięcie. Jedno z największych w Polsce.
  - Panie Burmistrzu, podarujmy już sobie pozostałe lata. Weźmy pod uwagę ostatnią kadencję. Jaki osiągnął Pan sukces?
  - Proszę Pana. Cóż mogę powiedzieć? Przede wszystkim projekt „Puszcza Zielonka”! Jest już na ukończeniu. Trwają ostatnie prace przetargowe. Oczywiście nie z naszej winy trwa on dość długo…
  - A drogi?
  - Proszę Pana, na drogi środki już są! Czekają na uruchomienie. Jak tylko projekt „Puszcza Zielonka” dojdzie do skutku, a jak wiemy nie z naszej winy się przeciąga to robimy drogi. Środki , w każdym razie mamy zabezpieczone!
  - Panie Burmistrzu, a plan zagospodarowania…?
  - Proszę Pana. Nie z naszej winy się to przeciąga, ale już niebawem będzie. Niech Pan popatrzy na taki projekt „Puszcza Zielonka”. To ogromne przedsięwzięcie, a już jest na ukończeniu. Na nowy plan zagospodarowania tez przyjdzie czas, choć na razie nie z naszej winy…
  - Panie Burmistrzu, a jakie ma Pan hasło wyborcze?
  - WYBIERZMY DALSZY ROZWÓJ!

  (jeśli rok 2003 się nie zgadza to przepraszam – nie ma to chyba wpływu na postawę naszego Burmistrza)

  OdpowiedzUsuń
 53. Maciej Sytek koleś git,brawo gminersi,już cała WLKP się z Was śmieje

  OdpowiedzUsuń
 54. Człowieku, który krytykujesz młodzież. Czym Ty możesz się pochwalić?. Jakie miałeś w ich wieku osiągnięcia? Jakie masz teraz? Pewnie żadnych, ale do krytykowania jesteś pierwszy, bo anonimowy.

  Brawo Gminersi!!! Ludzie cieszmy się, że młodym się chce. Wreszcie ktoś zauważył naszą gminę w pozytywnym świetle.

  OdpowiedzUsuń
 55. Przepraszam, ale co to za komentarz "Pan się tanio sprzedaje, itp.". Bo żadnej merytoryki w nim nie ma, więc chyba chodzi wyłącznie "o rzucanie błotem" i kompromitowanie kandydata. Już ktoś tu napisał, ze teledysk może się podobać lub nie, ale jest przykładem skutecznego dotarcia do ludzi i mediów. A że wywołuje uśmiech - zgoda. U mnie i mojej rodziny też wywołał, ale był to raczej uśmiech pozytywny. I zdziwiłby się Pan/ Pani ilu naszym znajomym i sąsiadom ten teledysk się spodobał, a głównie to, że młodzi sami wzięli sprawy w swoje ręce i pokazali co myślą o wyborach w Pobiedziskach.
  Pozdrawiam i życzę wszystkim mieszkańcom mądrego wyboru w najbliższą niedzielę.

  OdpowiedzUsuń
 56. Proszę sobie dać spokój z nawoływaniem na tym blogu o merytorykę. Teledysk ani nic innego nigdy nie spodoba się zwolennikom/ poplecznikom obecnych władz. A wypisują i będą wypisywać właśnie takie rzeczy, bo się po prostu zaczęli bać o własne posady (do tej pory zresztą niestety dla mieszkańców dosyć ciepłe)...

  OdpowiedzUsuń
 57. O Panu Sytku i Gminersach napisali w głosie, ponieważ ma tam znajome osoby;] Pan Sytek jest beznadziejny z tym nasyłaniem telewizji, robieniem szumu medialnego i opisywaniem samego siebie w gazetach. Ludzie pomyślcie, czy Gminersi i Pan Sytek to tak wspaniałe osoby, że piszą o nich w gazetach? NIE, oni po prostu mają wpływ na niektóre media i to wszystko. Nie wiem czy to dobra promocja gminy, ja jako mieszkaniec gminy czuje się ośmieszony tą piosenką. Jest to żenujące. Koledzy z innych miast zapytali mnie na jakiej prowincji mieszkam i co ludzie tutaj o sobie myślą, żeby tworzyć na swój temat piosenki(w dodatku tak mierne). Wstyd mi za takiego kandydata.

  OdpowiedzUsuń
 58. Dawno nigdzie nie czytałam większej bzdury niż w komentarzu powyżej. Pan Sytek ma wpływ na Polska Głos Wielkopolski i sam siebie opisał w gazecie, ha, ha, ha. Ta wypowiedź świadczy o kompletnej ignoracji i nieznajomości funkcjonowania poznańskich mediów i na 100% jest kolejną nieudolną próbą zdyskredytowania kontrkandydata. Nawet prezydent Grobelny czy inni politycy w Poznaniu nie mogą sobie załatwić, żeby o nich dobrze pisali, a co dopiero taki pan Sytek. Lepszy teledysk Gminersów niż nieudolna pseudogazeta wydana w fatalny sposób, którą dzisiaj znaleźliśmy w skrzynce. No cóż, jaka władza, taka jej promocja, nawet ta wyborcza.
  I widać, ze Pan nie umie czytać, bo było już wyjaśnione, że piosenki nie stworzył pan Sytek, tylko młodzi ludzie, którzy chcieli mu w ten sposób pomóc w kampanii.
  A moim znajomym i współpracownikom, którzy się dobrze znają na marketingu, filmik się podobał i ludziom w Głosie też musiał, bo inaczej by o nim nie napisali, choćby nawet pan Sytek miał za kumpla redaktora naczelnego.
  Ale jak to mówią - każdy sądzi wedle siebie. Kto tworzy spiskowe teorie dziejów, oczernia, stosuje niedomówienia, przeinacza fakty i szuka haków na oponentów, to tych samych cech będzie szukał u innych ludzi. Proszę sprawdzić w podręczniku psychologii. A wstydzić to się trzeba za to, co się w naszej gminie działo do tej pory i za ludzi, którzy za to odpowiadają, a nei za jakąś piosenkę dzieciaków.
  P.S. Telewizję do gminy może sobie sprowadzić każdy mieszkaniec, byle umiał czytać i wykręcić numer telefoniczny i to prędzej niż polityk, bo prawie każda redakcja ma tzw. telefony alarmowe dla czytelników - czy to Wyborcza, czy WTK czy Głos Wlkp. Tylko ciężko sobie uświadomić, ze mieszkańcy tej gminy nauczyli się w końcu z tego korzystać, zamiast siedzieć cicho i potulnie.

  OdpowiedzUsuń
 59. Mnie również wstyd. Głosuję na p. Podsadę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 60. No, proszę, a już myślałem, że internet w Urzędzie odcięli :-(. 5 godzin myśleli, co by tu jeszcze mądrego napisać i jak widać nic im do głowy nie przyszło, poza ewidentnymi bzdurami. Nawet kampanii negatywnej nie potrafią prowadzić na poziomie. A mnie jest wstyd za Panów, a nie za Gminersów.
  I proszę przekazać szefowi, że słowo, którego mu tak bardzo brakowało w wywiadzie, kiedy opowiadał o nowej stronie internetowej urzędu brzmi: "interaktywny". A na takie wydawnictwo, jakie nam przysłał, mówi się w dzisiejszym świecie "zgrzebne". I absolutnie nie jest to kwestia pieniędzy. Stawiasz na obecnego burmistrza stawiasz na minioną epokę!

  OdpowiedzUsuń
 61. Haha, szkoda że nie zadali Podsadzie pytania czy potrafi w ogóle korzystać z komputera !! :)

  a dla Gminersów gratulacje za pomysł i wykonanie

  OdpowiedzUsuń
 62. taki P.Sytek jak jego radni bezradni

  OdpowiedzUsuń
 63. Do postu powyżej.
  Ale intelektualny wywód, godny jedynie obecnego burmistrza.
  Pozazdrościć.

  OdpowiedzUsuń
 64. To ma być odpowiedzialny radny ?

  http://www.youtube.com/watch?v=R7iG0PSy4LI&feature=related

  OdpowiedzUsuń
 65. człowiek z roli, zawsze jest porządny,
  sutku wiej do mieleszyna

  OdpowiedzUsuń
 66. O poście powyżej - po prostu dno! Miejmy tylko nadzieje, ze ta gimna w niedziele się przebudzi i przestanie być posmiewiskiem Poznania i Aglomeracji! Mądrzy ludzie idzcie na wybory!

  OdpowiedzUsuń
 67. wstxd sytku! Wstyd

  OdpowiedzUsuń
 68. Tak pracuję urzędowe trolle. Napisałeś niechcąco panegiryk na cześć pana Sytka. Człowiek z roli jest zawsze porządny. To prawda. Sytek pochodzi z Mieleszyna - a to jest wieś. Mieszka w Biskupicach to także wieś. Zatem to porządny chłop. Dziękuję za tę pozytywną kampanię i jeszcze jeden argument za kandydatem.
  Polska ortografia nakazuje pisać nazwy miejscowości i nazwiska dużą literą. Powinien to wiedzieć każdy wykształcony i kulturalny człowiek.

  OdpowiedzUsuń
 69. Ale takich ludzi wśród zwolenników obecnych władz niestety ze świecą trzeba szukać :), więc proszę za dużo nie wymagać. Wystarczy, że potrafią w ogóle napisać jakiś komentarz. A to oznacza, że się rozwijają i to chyba zgodnie z założeniami obecnego burmistrza. Tylko czy o taki właśnie rozwój nam chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 70. Skończyłem studia i jestem zwolennikiem Pana Podsady. Mam wielu znajomych, którzy także skończyli studia i są Jego zwolennikami. Żaden z nas - zwolenników nie jest analfabetą, kmiotem lub człowiekiem niewykształconym. Myślę, że poziom jaki reprezentujemy jest wyższy niż średni. Nie piszę tego tylko po to, żeby chwalić się tym co umiem lub jaki jestem, bo byłby to zwykły narcyzm. Komentarz powyżej pokazuje jedynie brak szacunku i umiejętności dyskutowania. Jeśli dla Pana fakt popierania Pana Podsady świadczy o znacznym ograniczeniu rozwojowym to tylko pokazuje Pan swój poziom. Wypowiedź, która jest jedynie nieuzasadnionym atakiem to tak naprawdę słabość osoby, która ją pisze. Nie ma argumentów - są wyzwiska.

  OdpowiedzUsuń
 71. Proszę Państwa, wydaje się że dalsza dyskusja na tym blogu czy blogu pana Wojdanowicza nie ma już sensu. Za 2 dni wybory i ci którzy chcą wziąć w nich udział, prawdopodobnie wybrali już swojego kandydata.
  Martwi mnie tylko obraz naszej gminy, jaki wyłania się z tej kampanii. Wygląda na to, że dzielimy się na zwolenników wizji rozwoju obecnego burmistrza oraz tej drugiej reprezentowanej przez pozostałych kandydatów (bo wg mnie obaj panowie chcą iść w podobnym kierunku). Oba obozy są sobie na tyle wrogie, że po wyborach trudno będzie je scalić i namówić do współpracy. A tylko dzięki współpracy różnych środowisk, naprawdę możemy pójść do przodu. Wszystkich kandydatów zachęcam do głębokiego pochylenia się nad tą kwestią, a zwłaszcza tego, który w niedzielę wygra wybory. W przeciwnym razie będzie jak dotąd i nikomu to na dobre nie wyjdzie, a już na pewno nie nam mieszkańcom.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 72. A mógłby się Pan jeszcze odnieść do wszystkich komentarzy na tym blogu, które w wyjątkowo mało elegancki sposób starały się skompromitować pana Sytka i często obrażały osoby go popierające. Ich poziom mnie po prostu przeraził. Kto mógł wypisywać takie rzeczy i w właśnie w taki sposób? Jestem ciekawa, co Pan o tym sądzi? Wydaje mi się, że nawet najgorsze komentarze zwolenników pozostałych Panów się do nich zupełnie nie umywały.
  M.O.

  OdpowiedzUsuń
 73. To co zakłady obstawiamy:

  I tura:
  Wojdanowicz
  Podsada

  II tura
  Wojdanowicz

  Za rok sejmik samorządowy
  na 2 miejscu na liście
  SYTEK ;-)

  Nie chiało się chłopu kampani merytorycznej robić tylko słodziutki był i miękki jak kaczuszka to przykre.

  No cóż Sytek objawił się w tej kampanii nie jako gospodarz lecz jako cieplutki milutki gospoś!

  Przykre- szkoda chłopa
  Ale do rządzenia trzeba być twardym

  Pozdr
  Artur Leszcznowski

  OdpowiedzUsuń
 74. Szanowny Panie!
  Nie wiem, na jakiej podstawie Pan sądzi, że Maciej Sytek nie jest twardym człowiekiem/ menadżerem. Rozumiem, że zna go Pan osobiście i widział w działaniu/ zarządzaniu. Jeśli nie, to Pana post, mimo iż podpisany, nie wnosi nic do merytorycznej dyskusji, o jaką na tym blogu wielokrotnie apelowano.
  Myślę, że w imieniu sporej grupy osób, która zna pana Sytka, czy to jako sąsiada, czy też osobę działającą społecznie w naszej gminie, mogę mu wystawić następującą rekomendację dla osób, które się z nim nie zetknęły osobiście:
  Pan Sytek jest porządnym, uczciwym człowiekiem, z czystą kartą odnośnie przeszłości. Jest jednym z najlepszych organizatórów, jakich poznałam w swoim życiu zawodowym i prywatnym. Ma mnóstwo pomysłów, a co ważniejsze potrafi je skutecznie realizować, co w tym kraju i w tej gminie nie jest zbyt częste. Potrafi słuchać innych ludzi, analizować i wyciągać wnioski. Jest otwarty na nowe trendy i technologie, potrafi przy tym korzystać z doświaczeń z przeszłości, własnych i cudzych. Skupia wokół siebie ludzi z różnych środowisk, a co najważniejsze potrafi ich zmotywować do wspólnej pracy i działania. Ma olbrzymią wiedzę z wielu dziedzin niezbędnych np. do sprawnego funkcjonowania naszej gminy.
  Wiem, że jego wizję odnośnie sposobu zarządzania gmnią podziela wiele osób i że jest to zupełnie nowa jakość w stosunku do tego, co było prze ostatnie 20 lat.
  Trzymamy za niego kciuki!
  Sąsiadka i znajoma, która wie, o czym pisze :).
  Ola Gutkowska
  P.S. Uprzedzając zarzuty i niemądre komentarze wyjaśniam, że nie jestem ani członkiem żadnej partii ani nie należę do sztabu pana Sytka. Po prostu pilnie obserwuję życie w naszej gminie i w oparciu o fakty świadomie dokonuję swoich wyborów.
  Pozdrawiam wszystkich nie uwikłanych w politykę samorządową mieszkańców, którym leży na sercu dobro naszej gminy.

  OdpowiedzUsuń
 75. Marcin Gapiński19 listopada 2010 16:48

  To ostatnie godziny kampanii wyborczej 2010 r , która postawiła przed moją skromną osobą nowe zadania, doświadczenia i sporo pracy.
  Korzystając z bloga chciałbym wszystkim Wyborcom, w szczególności tym, w których mieszkaniach i domach spędziłem sporo czasu na bardzo interesujących dyskusjach, złożyć serdeczne podziękowania.
  Możliwość osobistego kontaktu z Państwem była bardzo budująca, optymistyczna i wiele mnie nauczyła
  Dziękuję Marcin Gapiński

  OdpowiedzUsuń
 76. Po czym wnoszę że Pan Maciej jest słabym menedżerem.
  1. Kampania zamiast faktów oparta o emocji
  2. Wszystkie działania Pana Sytka oparte o działaność na polu socjalnym i kulturalnym czyli znów emocje
  3. Wprowadzone przez Pana Sytka działania bardziej merytoryczne Stowarzyszenia, Gazeta, porta bez efektów.
  GAzeta już nie ma, Stowarzeszenie bez sukcesów, portal mizerny

  Więcej mi się pisac nie chce. Dodam tylko, że w szkoda pana Macieja że wiedzy jaką daje innym nie wykorzystał dla siebie i popełnił te same błedy w kampani co Pan Durski!!

  OdpowiedzUsuń
 77. No i mamy ostatnie wyniki badań.
  Poznańska Grupa Badawcza, opublikowała ostatni sondaż dotyczący preferencji wyborczych w poszczególnych gminach(...)

  (...Pobiedziska)
  Michał Podsada - 41%
  Krzysztof Wojdanowicz - 34%
  Maciej Sytek - 20%
  Nie wiem - 5%

  http://www.epoznan.pl/news-news-21989877-Wyborow_czas

  OdpowiedzUsuń
 78. Miejmy nadzieję, że będzie inaczej...

  OdpowiedzUsuń
 79. Gratulacje!!!!! Taka statystyka!!!! Jakiś festyn by się przydał - tylko trzeba się spieszyć bo te wyniki w Niedzielę tracą aktualność!!!!
  Jaka praca taka płaca - trzeba było w kampani pracować i nie trzeba by było pocieszać się sondażami

  OdpowiedzUsuń
 80. Artur Nowakowski

  GMINERSI CZYLI RECENZJA UTWORU
  Czego dowiadujemy się o kandydacie?

  Wielu ludzi Maćka zna
  Dziś opowiem o nim Ja

  CO OZNACZA ŻE MACIEJ JAK BRONEK SWÓJ CHŁOP
  WSZYSCY O NIM GADAJĄ A TERAZ OPOWIE O NIM GWIAZDA BUJAJĄCA SIĘ PO POBIEDZISKACH NICZYM PO BRONKSIE
  OPOWIE NAM O NIM ZIOMEK PRAWDZIWY HIPHOPOIEC CO WIE CO SIĘ LICZY - SZACUN LUDZI ULICY

  Wielki człowiek, żaden mit
  Sama prawda żaden kit
  MACIEK JEST WIELKI, I CO NAJWAZNIJESZE DOWIEM SIĘ ZARAZ JAKIM JEST GOŚCIEM. I AUTOR (RAPER POBIEDZISKI CZŁOWIEK ULICY) POWIE PROSTO Z MOSTU ZDANIA JAKIE ZWALĄ NAS Z NÓG

  Kiedy małym dzieckim był
  Sen na jawie mu się śnił
  Szkoła, auto, ciepły dom
  silny męski, mąż

  I TAK OTO W TYCH WERSACH DOWIADUJEMY SIĘ ŻE MACIEK W DZIECIŃSTWIE BYŁ PROSTYM CHŁOPCEM ZE WSI.
  MIAŁ ZWYKŁE PRAGNIENIA, NIE CHCIAŁ WIELE OD ŻYCIA. AUTKO, DOMEK, ŻONKA. TAK SWÓJ MIŁY CHŁOP. PROSTY CHŁOPCZYK ZE WSI BIEGAJĄCY PO POLU NAGLE UJRZAWSZY SIEBIE A AUCIE!

  Maciej Sytek jest wśród nas
  Wreszcie los poprawi nam...

  LUDZIE TEGO SIĘ DALEJ NIE DA PISAĆ!

  TO JEST HIP HOP POLO!!
  TRAGEDIA.

  MUZYCZNIE DNO, SŁOWA - BEZNADZIEJNE - RYMY CZĘSTOCHOWSKIE, ŻENADA. KLIP POD WZGLĘDEM ARTSTYCZNYM WARTOŚĆ ZERO!

  JEŻELI CHCE SIĘ TO ROBIĆ RÓBMY NA POZIOMIE A NIE BYLE CHAŁA!

  RÓWNIE DOBRZE MOGLI BY ŚPIEWAĆ

  MACIEJ SYTEK FAJNY GOŚĆ
  NIGDY NIE ROBI NA ZŁOŚĆ
  GDY ULICĄ IDZIE SWĄ
  ZAWSZE MA WYCIĄGNIĘTĄ DŁOŃ
  DO KAŻDEGO SŁÓWKO POWIE
  DŁOŃ UŚCIŚNIE NAWET KROWIE
  BO PRZECIEŻ KAŻDY MAĆKA ZNA
  ON TAKI FAJNY CHŁOPINA
  POMOCNY I RADOSNY GOSTEK
  NAWET UMIE ZROBIĆ MOSTEK

  MACIEK TO TAKI CHŁOP CO NA MIEJSCU NIE ZAGRZEJE
  ALE OSTRO POSZALEJE
  A TERAZ MA WSZYSTKIEGO DOŚĆ
  BEDZIE BURMISTRZEM TO TAKI GOŚĆ

  LUDZIE TE MOJE WYPOCINY PISAŁEM 1 MIN
  ONI TEN HIT CHYBA 30 SEKUND

  POZIOM DNO DNA

  OdpowiedzUsuń
 81. Szanowny Panie niezłą manipulację Pan przeprowadza, do tego sprytnie zmienił Pan adres www dodając jedną 7 na końcu.

  to jest prawdziwy link i mówi tylko o wyborach w Poznaniu !!
  http://epoznan.pl/news-news-21987-Wyborow_czas

  a Pana dane są WYSSANE Z PALCA szanowny Panie!!!!!  i proszę nie oszukiwać bo widać że ktoś się boi!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 82. WIELU MAĆKA ZNA
  DZIŚ OPOWIEM O NIM JA
  WIELKI CZŁOWIEK, WIELKI MIT
  ZNÓW WCISKAJĄ LUDZIOM KIT

  OdpowiedzUsuń
 83. haha tani chwyt z tym adresem i sondażem bo żadnego sondażu nie ma na epoznan, przynajmniej dotyczącego Pobiedzisk!!!


  Niestety ale "ciemny lud" tego nie chwyci, bo te wyniki to pobożne marzenie Podsady.

  To są nieprawdziwe wyniki bo żadna "Poznańska Grupa Badawcza" nie robiła sondażu chyba że "Podsadowa Garstka Blogowiczów"


  papa Panie "Jurku" !!!

  OdpowiedzUsuń
 84. oooo grupa wojdanowiczowskich poetów się uaktywniła, witamy i pozdrawiamy!! :)

  OdpowiedzUsuń
 85. Kiedy małym dzieckiem był
  Sen na Jawie mu się śnił
  Na Pobiedziskim rynku stał
  Garść goździków ludziom wciskał

  OdpowiedzUsuń
 86. Wielki biznesu trener
  Wielki gość
  A w wywiadzie jąka się coś
  Przerażowny że ojej
  Czy w centrali powiedzą że jest okej

  Spojrzał zza okularów swych
  Na plakatach wyborczych
  I wzrok błagający niczym koziołek
  - MARZY MI SIĘ BURMISTRZA STOŁEK

  OdpowiedzUsuń
 87. i kto jest żałosny?? Gminersi którzy mimo wszystko coś zrobili zaistnieli w mediach i mają większą oglądalność niż wojdanowicz, czy wasze pseudo wierszyki??

  odpowiedz jest jasna!


  hahaha to dopiero żenada :)

  OdpowiedzUsuń
 88. Drogi Panie Arturze w obawie o pana zdrowie i życie prosze pana o wykonanie telefonu pod wskazany poniżej adre:
  Najbliższa przychopdnia psychicznie chorych -
  DZIEKANKA
  Wojewódzki Szpital
  dla Nerwowoi Psychicznie Chorych
  SPZOZ Gniezno
  ul. Poznanska15
  telefon 61 423 85 00

  ŻYCZE KRÓTKIEJ REKONWALESCENCJI I SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA Pozdrawiam.lekarz medycyny

  OdpowiedzUsuń
 89. MACIEK tak się powinnien nazywać płyn do czyszczenia

  Bo Maciek niby robi, robi, działa dla gminy, udziela się
  Ale jak chcesz zobaczyć efekt to nic nie widać.

  Maciek - znikająca robota.

  Tyś jest niczym DELETE w kopie.
  Piszesz piszesz naciśniesz nic nie ma

  Macieju drogi jakże to tak można
  że jedynie twe plakaty widać
  A roboty twej wcale
  Macieju cóż to z tobą?

  OdpowiedzUsuń
 90. Ludzie do cholery nie obrażajcie siebie tutaj.

  To sa wybory i wiadomo że nam kit kazdy wciśnie

  Michał ze swym Irkiem
  Krzysztof ze swa drużyną
  i Maciej ze swa Platformą

  Powiedzmy krótko co wybrać?

  Ja wybieram takie rozwiązanie:
  w niedzielę zagłosuje metoda trafił chybił
  Bez różnicy
  Za Michała jest jak jest
  Za Krzysztofa było jak było
  Za Macieja będzie jak będzie

  Amen

  OdpowiedzUsuń
 91. Proszę Państwa, jak można tak oszukiwać ludzi, jak to świadczy o kandydacie, którego popieracie. Czy on też posługuje się takimi metodami jak Wy - fałszywe sondaże, kłamliwe sugestie, głupie plotki o panu Sytku? Czy Wy naprawdę myślicie, że mamy lata 50-60 ubiegłego wieku i ludzie nie potrafią weryfikować informacji?!!!
  Panie Maćku, mnóstwo ludzi jest za Panem, proszę się trzymać! Oni się boją o własne stołki.
  A co do pana Wojdanowicza, to jak był taki dobry, to dlaczego nie rządzi do teraz, jak np. pan Dutkiewicz we Wrocławiu czy wielu innych.

  OdpowiedzUsuń
 92. Idżcie ludzie do wyborów
  Mamy dosyć tych amorów

  Trzeba mądrze zagłosować
  I Krzychowi głos darować

  Gmina pięknie wzrastać będzie
  Wśród gmin zawsze w pierwszym rzędzie

  OdpowiedzUsuń
 93. Artur

  Do Lekarza

  Panie jak Pan jest lekarz to ja weterynarz!

  weź Pan sobie na wstrzymanie.

  Jak ktoś gniota śpiewa to nie można mądrego komentarza zamieszczać a jedynie pisać na równie mizernym poziomie.

  Życie to miłość, radość, pomoc, wiedza, wiara!
  A nie cholerne wybory i ludzie którzy dla władzy głupka z siebie zrobią.
  Dziś w TVN24 pokazywali własnie takie kwiatki jak Gminersi - komentarz jeden - nie rób z siebie w kampani głupka!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 94. To ja jeszcze na koniec przypomnę jaki mamy wybór:
  - obecny burmistrz po sprawie w IPN i jak rządzi to widzi każdy obiektywny, niepowiązany z nim układami mieszkaniec tej ociekającej błotem gminy, która jest 10 lat za innymi,
  - były burmistrz u progu emerytury - z fikcją prawną, czyli zatartym wyrokiem,
  - i jeden jedyny kandydat z czystą kartą i dużym potencjałem.

  Wybór należy do Państwa!

  OdpowiedzUsuń
 95. Panie Arturze prosze dzwonic-- pana stan się pogarsza . Pasdrawiam. Lekarz.

  OdpowiedzUsuń
 96. Tak...tak ...ma potencjał, ale tylko wagowy.......

  OdpowiedzUsuń
 97. No i proszę, znowu tanie chwyty nastawione na obrażanie.
  A o Gminersach jeszcze usłyszycie - z tego może być niezły zespół. Przynajmniej w przeciwienstwie wielu ludzi na tym blogu zrobili coś fajnego i pozytywnego dla Pobiedzisk. Wolę jak piszą o Gminersach, a nie o naszych drogach czy brakach w oświetleniu!

  OdpowiedzUsuń
 98. Pan Wojdanowicz niestety nie rządził dłużej,ponieważ uwcześni jego kontrkandydaci (patrz p.Podsada)jeżdzili po wyborcach i opowiadali jaki to Pan Wojdanowicz jest brzydki,bo zdradził żonę-nadmienię,że nie był to pierwszy raz,kiedy p.Podsada kopał dołki pod Panem Wojdanowiczem.Także szanowni Państwo p.Podsada zrobi absolutnie wszystko,aby kolejne cztery lata posiedzieć na ciepłej posadce!!!!!!
  Życzę PRZEMYŚLANYCH WYBORÓW!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 99. Ludzie, skończcie już z tymi wycieczkami personalnymi. Panie Macieju nich Pan zamknie już ten blog, bo to tylko wstyd dla Pobiedzisk, że tu mieszkają tacy mali ludzie. Potrafią tylko obrażać i wyzywać.
  No i pewnie dlatego mamy taką gminę, a nie inną. Z pewnością daleką od Europy, ha, ha!

  OdpowiedzUsuń
 100. A co takiego zrobili pozytywnego, poza wciskaniem kitu o P.Sytku. Próbuje nam się wmawiać, że to nie element kampanii wyborczej. Myślicie,że "ciemny lud" to kupi.Myślę,że jesteście w błędzie.

  OdpowiedzUsuń
 101. Panie Lekarz

  życzę Panu jednego! Dystansu do świata i siebie!
  Przekracza pan pewne granice dobrego smaku swoim jakże mizernym i płytkim zachowaniem.

  Czy Pan nie może z uśmiechem podejść do siebie czy swego kandydata?
  Zrobić gniota jak ten przebój to żadna sztuka.
  Ale pochwalać ją to już brak całkowity rozumu!
  Artur

  OdpowiedzUsuń
 102. I wyborcy się nabrali na takie chwyty pana Podsady? O matko, ale mi wstyd, że tu mieszkam. No to nic dziwnego, że po gminie chodzą plotki o Mieleszynie. Pewnie są rozpowszechniane w ten sam sposób. Żenada i wstyd! Ludzie zmobilizujcie się i dajcie im w niedzielę czerwoną kartę - to juz naprawdę najwyższy czas. Mamy XXI wiek!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 103. Kto Wojdanowicz zdradził żonę?

  A to łobuziaczek?

  Nie będzie rozgrzeszenia!

  Ksiądz proboszcz

  OdpowiedzUsuń
 104. Panie Arturze, to jest gniot w Pana opinii. Jeśliś Pan taki inteligentny i światowy, to pozwól ludziom mieć inną opinię. A takich osób jest bardzo wielu! W tym dziennikarz Głosu, który o tym napisał oraz jego kolegium redakcyjne. A zapewniam Pana, tam debili nie przyjmują.

  OdpowiedzUsuń
 105. jaki mileszyn, jakie plotki?

  szieg

  OdpowiedzUsuń
 106. Jadąc na wybory koniecznie jedźcie Państwo drogą Polną w Biskupicach, no może być Podgórna lub w sumie obojętnie jaka - po czym oczywiście zagłosujcie na obecnego burmistrza - naszego "wspaniałego" gospodarza, na nasz gminny skarb, na naszego Michała, który dalej poprowadzi nas wszystkich drogą rozwoju i sukcesu!!! Oczywiście drogą Polną nie możecie Państwo jechać więcej niż 30 km/h, bo znak z ograniczeniem prędkości wisi, powieszony przez naszego wspaniałego gospodarza, który niewątpliwie dba o bezpieczeństwo we wsi!!! A jak już urwiecie Państwo koło, tłumik czy inny element swego auta to pójdźcie na wybory na pieszo pięknymi chodnikami, wybudowanymi przez naszego wspaniałego gospodarza! A jak utknie Wasza stopa w jakiejś zupełnie przypadkowej kałuży to idźcie na boso (byle szybko, bu komisji nie zamknęli) dalej głosować na dalszy rozwój naszej gminy. Powodzenia!!! A zaraz po głosowaniu jedźcie samochodem sąsiada (bo Wasz nie ma koła) podziwiać piękną fontannę na rynku w Pobiedziskach, pograjcie Państwo w siatkówkę na nowej hali, a później przeczytajcie wywiad z naszym zuchem Michałem, który tyle milionów dotacji z Unii otrzymał, co prawie żaden z innych burmistrzów!
  (samochód naprawicie za swoje pieniądze w poniedziałek, a już za tydzień nasz dzielny sołtys będzie prowadził i wskazywał kierowcom ciężarówek, gdzie mają gruz rozrzucić, bo przecież drogi to jeden z najważniejszych celów rozwoju gminy)

  Musiałem się wypowiedzieć, bo to jakaś farsa cholera, że najpierw widzę uśmiechniętego na plakacie obecnego burmistrza i napis: wybierzmy dalszy rozwój czy jakoś tak....a później wjechałem w ulicę Polną i żołądek do gardła mi podskakiwał.
  Gorzej być nie może!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 107. Wojdanowicz nie pierwszy nie ostatni,zapytajcie p.burmistrza!!!::))he,he

  OdpowiedzUsuń
 108. Panie Lekarzu drogi:
  Wydawcą głosu jest POLSKAPRESS

  Jakby nie było wydawca dość mocno stronniczy pod kątem PO!
  A jak media manipulują faktami to proszę obejrzeć ten film!
  TVN o kandydacie PO!!!!!!!!!!!!!!!!!

  http://www.youtube.com/watch?v=68C8-V0AuUc
  I proszę Pana potem o komentarz! Co Pan powie o tym jak media ładnie piszą i mówią o PO

  Pan SYtek jest kandydatem PO!
  Więc opinia jest jaka jest!

  Następny temat naprawdę muzycznie, filmowo i treść klipu to dno!

  OdpowiedzUsuń
 109. Nic nam do prywatnego życia kandydatów. Ma się liczyć ich życiorys zawodowy i społeczny.

  Proponuję przemianować naszą gminę na WILKOWYJE. Spokojnie można tu u nas nakręcić serial RANCZO. I to bez scenariusza - po prostu samo życie!

  Nawet się w rodzinie zastanawialiśmy, z kim tak bardzo kojarzy nam się wójt Kozioł. Zgadnijcie Państwo sami. Polecam szczególnie odcinek o środkach unijnych - prawdziwy majstersztyk!!!

  OdpowiedzUsuń
 110. Unia nie uchwaliła budżetu, będą cieli dotacje na maksa i cały program Pana Sytka oparty o pozyskiwanie megapieniędzy z Unii legł w gruzach. Pieniążków nie będzie, więc wszystkie obietnice są nieaktualne. A na poparcie z PO nie ma co liczyć, bo nikt z PO do nas sie nie pofatygował i nie przyznał, poza tym wiadomo jak PO finguje działania a nie robi nic, a jej kandydat zapewne zrobi to samo i będzie się tłumaczył brakiem śroodków bo innych pomysłów brak...

  OdpowiedzUsuń
 111. Przepraszam, a czy Pan jest zawodowym muzykiem, żeby tak atakować tych młodych ludzi, czy po prostu zwolennikiem innego kandydata? Bo jeśli to drugie, to moze dałby Pan sobie spokój, bo rozmawiałam z zawodowym muzykiem, który widział Gminersów i powiedział, że chłopcy mają przyszłość. A początki zawsze są dalekie od doskonałości.
  Chyba kogoś tu bardzo boli, że młodzież zamiast pić piwo, wolała poświęcić wolny czas na wspieranie p. Sytka.
  I dobrze, że powiedzieli, co myślą, nawet w taki sposób. Czpaki przed nimi z głów.
  Inni potrafią tylko oczerniać kontrkandydatów.

  OdpowiedzUsuń
 112. Oj dana,dana
  Głosuję na Wojdana
  Nikt mi w tym nie przeszkodzi
  Nawet facet Pani Lodzi
  /Lodzia z "Rancza"/

  OdpowiedzUsuń
 113. Jeśli nie będzie kasy z Unii, to Podsada też nic nie zrobi, ha, ha. A jak wybierzemy pana Sytka, to przynajmniej zmieni się jakość kontaktów burmistrz/ urząd a mieszkańcy.
  A patrząc na działania zwolenników pana Podsady przypomina mi się hasło: " raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy". Ludzie opamietajcie się i wybierzcie nowe rozdanie - to obecne to jakiś koszmar jak z horroru!

  OdpowiedzUsuń
 114. Bo jakość kontaktów najważniejsza...w takim razie ja będę burmistrzem.. obiecuje że w urzędzie posadzę same sympatyczne młode cycate kobietki.. głosujcie na mnie!!!

  OdpowiedzUsuń
 115. Mieszkam od 5 lat na terenie sołectwa Jerzykowo. W naszej wsi zrobiono: przed poprzednimi wyborami drogę do szkoły, przed obecnymi plac zabaw i dwie kompletnie niefunkcjonalne wiaty przystankowe. Jak na środki w pierwszym unijnym rozdaniu - te najwieksze - kompletna żenada. A dzisiaj można sobie na naszych ulicach pływać, a komfortowo jeżdżą tylko właściciele amfibii.
  I gdzie ten wychwalany rozwój!
  A szkołę mamy super tylko dzięki pani Dyrektor, bo to ona o wszystko walczy i takich ludzi nam potrzeba. Pani Mańka na burmistrza!!!

  OdpowiedzUsuń
 116. Jakość kontaków to nie piękne panie w urzędzie, tylko sposób traktowania spraw i problemów mieszkańców, panie męski szowinisto!

  OdpowiedzUsuń
 117. Drogi Panie
  Ma Pan problem. Muzyką zajmuje się zawodowo. I nie napiszę właśnie dla tego że Ci młodzi ludzie mają przyszłość.
  Właśnie dlatego że zajmuję się muzyką to potępiam takie wyczyny.
  Podobnie jak ludzie ceniący muzykę zawsze potępią chłopców robiących DISCO POLO.
  A to co zaprezentował ten młody człowiek to mizerne HIP HOP POLO. Muzyka która nic nie wnosi, twórczego, odkrywczego i emocjonalnego. Muzyka, która oparta jest o najprostszy elektroniczny rytm, najprossze słowa i rymy.
  Niech Pan uwierzy, że lepiej dla wszystkich będzie jeśli nie będziemy popierać mizeroty, Jeżeli za coś się bierzesz rób to dobrze.
  Czy pochwalił by Pan murarza, który krzywo ściane postwił?
  Czy pochwalił by Pan lekarza, któr stawia złe diagnozy?
  Wiec dlaczego mamy chwalić kogoś kto krzywdzi i rani muzykę?
  To nie jest kwestia gustu!
  Kwestia wiedzy, wyczucia i smaku.
  Wykorzystano najniższe i najprostsze dźwięki, słowa tworząc cąłkowicie pozbawiony sensu utwór.
  Muzycznie Zero!

  Teledysk jest wzorowany na klipach z lat 90, jednak twórca zapomniał o tak waznych elemtach jak podjazd, panorama, światło, koordynacja, wizualizacja - a to sa podstawy

  OdpowiedzUsuń
 118. Ojojoj!!!!!!!!!Cały sztab Sytka przy komputerach.Macie czas tylko do 24.00.

  OdpowiedzUsuń
 119. Pani żeńska antyszowinistko, jeśli zazdrość panią zżera to zasponsoruję pani operację plastyczną skoro na słowo cycate złość panią bierze...

  OdpowiedzUsuń
 120. Święta racja - za 4 lata trzeba zrobić to co w Ranczu - kobiety do władzy. A póki co głosujmy na p. Macieja, on jest jedyna szansą na pozytywne zmiany. Reszta niech już idzie na emeryturę.
  A swoją drogą, co oni tam nawywijali w tym Urzędzie przez ostatnie lata, że stosują na innych kandydatów takie chamskie chwyty? Ktos zna jakieś szczegóły?

  OdpowiedzUsuń
 121. "Cycate" jest obraźliwym słowem drogi Panie. Widocznie rzadko Pan bywa w kulturalnych kręgach, aby to wiedzieć. I proszę o merytorykę, a nie takie bzdury pokazujące Pana poziom. Operacji plastycznej na razie nie potrzebuję - jestem młoda i ładna. Ale dziękuję, za 10 lat się do pana zgłoszę, poproszę tylko o telefon.

  OdpowiedzUsuń
 122. Nigdy w życiu na Pana Sytka nie zagłosuję....

  OdpowiedzUsuń
 123. To może zamiast obrażać Gminersów, zaproponuje im Pan pomoc/ szkolenie? Oni dopiero zaczynają. Chyba jednak nie chodzi Panu o muzykę czy wykonanie, tylko o fakt, że ośmielili się to zrobić, aby komuś pomóc w ich zdaniem słusznej sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 124. A ja wręcz przeciwnie - zagłosuję na pana Macieja i znam wiele osób, które zrobią tak samo!!!

  OdpowiedzUsuń
 125. Jak się władza zmieni to wszyscy dowiedzą się o ich przewałkach i tego się boją . Czas już ich rozliczyć.Pan Sękowski sie im przeciwstawił i dlatego już go nie ma w ekipie Jurka.

  OdpowiedzUsuń
 126. Panie Macieju,będzie musiał się Pan odwdzięczyć tym biednym chłopcom,którzy tak dzielnie tkwią na swoich stanowiskach,z klawiatur zapewne,aż iskry lecą:))))

  OdpowiedzUsuń
 127. Chodzi mi o to, że ośmieli się zrobić muzykę. I czy by na Podsadę Wojdanowicza czy Mela Gibsona namawiali oburzyłbym się tak sam!

  Dość w tym kraju mizeroty, dość mówienia że każdy do każdego się nadaje!

  NIE!!
  Nie umiesz pisać? Nie pisz tekstu, nie trzymasz rytmu nie śpiewaj! Nie masz zmysłu operatora nie kręć klipu!

  To może Pan jak jest taki chętny do pomocy niech idzie w czasie choroby do kogoś kto chciałby być lekarzem. (NIE STUDENTA, lecz takie co ma to ambicje)

  Niech Pan go pouczy!

  Drogi Pani albo się ma talent albo nie!
  Ci ludzie kompletnie nie mają, a najgorsze że pracują na najniższych instynktach
  A tego już Pan nie zmieni

  OdpowiedzUsuń
 128. Pan Maciej z naszej kamienicy otrzyma 11 głosów . Zdecydowani na zmiany.!

  OdpowiedzUsuń
 129. Co do mnie, to nie jestem żadnym biednym chłopcem, tylko dorosłą kobietą. I jest nas tu wiele osób, kobiet i mężczyzn, pewnie też chłopców - ludzi, którzy wcale nie są w sztabie pana Sytka, za to znają się na komputerach i internecie i do tego potrafią myśleć samodzielnie. I dlatego się tu udzielają z własnej nieprzymuszonej woli. Chcemy zmian!!!

  OdpowiedzUsuń
 130. W dalszym ciągu nie rozumiem, dlaczego Pan pisze o najniższych instynktach im pastwi się nad Gminersami. Młodzi chcą się udzielać w życiu publicznym, dokonują wyborów i robią to tak jak potrafią. To godne szacunku - oni wkrótce stworzą społeczeństwo obywatelskie. Każdy się kiedyś uczył, zanim został mistrzem. Tak czy owak, wolę Gmniersów niż Fakty wyborcze pana Podsady. Bo to drugie już kompletnie nie ma przyszłości.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 131. Chce Pani zmian?
  To niech Pani zacznie od siebie!
  Niech Pani zmieni nastawienie do życia, niech Pani uśmiechnie się częściej, niech Pani wstanie i powie wkoło że jest szczęśliwa!
  Niech Pani nie oczekuje zmian ale sama je czyni!

  Sytek, Podsada, czy inny Wojdanowicz mają jakieś ambicje i cele. Ich wpływ na Pani życie jak wpływ marsa na 3 księzyc jowisza!

  Pozory, bzdury. Dziś Pani jest tu jutro tam.
  Dziś Pani kocha jutro jest kochana

  Teraz w Pani zielonych oczach jest zdziwnie
  Za 10 min pogarda do tych słów
  a wieczorem głaszcząc swe włosy pomyśli Pani może i tak
  Spróbuję
  W lustrze dostrze Pani znów dziewczęcy uśmiech, w ukrytych pod problemmai codzienności dostrzeże Pani swe marzenia z przed lat i swym ładnym głosem szepnie pani sobie - spróbuje.
  Zmieni się Pani
  i znów będzie Pani szczęsliwa - spełniona - piękna, zaradna pewna siebie kobieta.
  Namiętna, erotyczna pełna powabu i chęci poznania życia

  OdpowiedzUsuń
 132. Muzyka a medycyna to dwie różne sprawy - chyba cos Panu nie wyszło porównanie ...
  Z moich znajomych i sąsiadów wszyscy głosują na p. Sytka.
  Do zobaczenia w niedzielę!

  OdpowiedzUsuń
 133. Pastwię się nad nimi bo stworzyli coś co jest ZŁEM!
  Znam sposób myślenia takich ludzi!
  Słuchaj nakręćmy klip, wrzucimy na YOU TUBE i będzie hit, może ktoś nas zauwazy!

  Czyli poprzez skandal, populizm, tabloziację do kariery.
  A gówno!
  DOść tandenty i tanich chwytów.
  NNaucz się śpiewu, poznaj tekst, stwórzy wideo i pracuj, pracuj, pracuj.
  Wtedy coś pokaż co innym coś da.
  Muzyka ma nieść emocje - a ona niesie żenadę.
  Tak jak DISCO POLO - majteczki w kropeczki i do przodu!

  OdpowiedzUsuń
 134. O rany, a ten wywód to do kogo i o czym? Poezja to czy kpina?

  OdpowiedzUsuń
 135. Muzyka i medyna mają wspólną rzecz, tworzą ją ludzie.
  Wszyscy chcemy dobrych lekarzy
  To dlaczego popieramy mizernych muzyków?

  OdpowiedzUsuń